עצים להסקה

הזמנת עץ להסקה

תנור העצים בבית מעניק לא רק חום אלא גם מראה נעים בבית. דרך חימום זו נחשבת לחסכונית בהשוואה לאפשרויות האחרות וכדי ליהנות מהחום יש לדאוג מדי שנה להזמנת עץ להסקה. ישנם גזעי עץ שונים בהם ניתן להשתמש. לפני ביצוע ההזמנה (ובעיקר לפני ההזמנה הראשונה) כדאי להכיר את ההבדלים בין העצים השונים.

סוגי עצים להסקה

את סוגי העצים ניתן לחלק באופן כללי לשתי קטגוריות. האחת היא עצי הסקה כבדים אשר מעניקים חום גבוה ולאורך זמן אך דורשים יותר מאמץ וזמן בתהליך ההבערה. השנייה היא העצים הקלים אשר מאפשרים להדליק את התנור בקלות אך הם מספקים פחות חום ומסיימים את פעולתם במהרה (לעומת הקטגוריה הראשונה). בין העצים המתאימים להסקה אפשר למצוא:

  • אורן – אחד העצים הפופולאריים בישראל. העץ נדלק בקלות, יכול לדלוק זמן ממושך, אך פחות מעץ הזית או האקליפטוס. כמו כן, ההתעסקות איתו יכולה לעתים להיות מלוכלכת בשל השרף שיש עליו באופן טבעי.
  • זית – זהו עץ להסקה כבד אשר יכול לבעור לאורך זמן. על אף עצי הזית הרבים בישראל, הוא נחשב לפחות נפוץ בשימושי ההסקה, בין היתר בשל מחירו.
  • אקליפטוס – בחיפוש אחר עצים להסקה במרכז אפשר למצוא את האקליפטוס כפתרון מעולה. הוא מעניק בעירה איטית ועוצמתית. נוסף לכך העץ אינו מלוכלך ולכן מאפשר תפעול נקי יחסית של התנור.
  • אבוקדו – עץ אשר ניתן למצוא במחיר זול באופן יחסי, אך לא במקרה. האבוקדו נדלק במהירות ודועך במהירות בהשוואה לעצים אחרים. למרות זאת הוא יכול להתאים בשילוב עם עצים אחרים ולשמש לצורך בעירה או חימום בימים שאינם קרים במיוחד.
  • אלון – זהו עץ הסקה כבד וחשוב שהוא יהיה יבש בעת השימוש בו. לאלון אנרגיה טובה מאד ולכן הוא יתאים לבתים בהם מרחב החימום גדול.
  • הדר – עצי הדר להסקה יכולים להיות מעץ תפוז, לימון ואשכולית ולהגיע ביחד. העצים נשארים דולקים לאורך זמן ואחד היתרונות שלהם הוא הריח שהם מפיצים שהוא ריח הדרים נעים.

3 עקרונות שיש לשים לב אליהם בעת הזמנת עצים להסקה במרכז

הזמנת עצים דורשת מציאת ספק איכותי ומקום להניח אותם. בעת הזמנת עצים להסקה במרכז חשוב לוודא מול הספק שהוא יכול לתת את העץ שנבחר ושהעצים יבשים. באופן כללי, מומלץ לשים לב לשלושת העקרונות הבאים בהזמנת עץ להסקה.

  1. ספק אמין

ספק אמין לעצי הסקה צריך להציע את העץ הנכון ובכמות הנכונה. אפשר לקרוא גם באתר האינטרנט מה הספק מציע וגם לשמוע עליו חוות דעת. שני הכללים הללו, סוג העץ והכמות, הם כללים חשובים בהזמנה.

  1. הזמנת כמות מתאימה לתקופת החורף

כדאי מאד להזמין כמות עצים להסקה במרכז שתתאים לכל החורף. הזמנה גדולה יכולה לחסוך במחיר, להבטיח עצים יבשים ולהקל על פעולת החימום לאורך כל העונה הקרה. משפחות המנוסות בחימום זה יוכלו לדעת כמה קוב להזמין לפי השנה הקודמת ומשפחות שאינן מנוסות יכולות להתייעץ עם הספק שצריך להכיר את הסביבה.

  1. אחסון נכון

החברה אשר מספקת עצי הסקה במרכז יכולה להציע את העצים הטובים ביותר ולדאוג שאלו יהיו יבשים ומוכנים לפעולה. אבל, אם העצים לא ישמרו במקום מתאים אלא יהיו במקום רטוב, היעילות שלהם תיפגע. בעת ההזמנה אפשר לבקש מהספק טיפים לשמירה נכונה על העצים.

אנחנו עומדים לרשותך

חברתנו תשמח לספק לך עצים להסקה שיהפכו את החורף שלך לחמים ונעים. אנו מתחייבים לספק את העצים שנבחרו, דואגים שהם יהיו מוכנים להבערה ומספקים כמות מדויקת התואמת להזמנה. לפרטים צרו עמנו קשר.